Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata
 
Dziś  jest  Światowy Dzień Młodzieży, a także święto patronalne Akcji Katolickiej. Po mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa jako dziękczynienie za wszelkie łaski w kończącym się Roku Liturgicznym.
 
W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi św.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające od godz. 17.00.
 
Taca za tydzień będzie na Wyższe Seminarium Duchowne.
 
W następną niedzielę rozpocznie się Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00. Na te msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, przynosimy lampiony lub świece.
Także za tydzień po każdej mszy św. będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Można też będzie zakupić świece Caritas jako pomoc dla najuboższych.
 
W dniu 2 grudnia w parafii pw. Św. Kazimierza w Giżycku będzie Dzień Skupienia Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na rozpoczęcie nowego roku działalności. Szczegóły są zamieszczone w gablocie.
 
Za zmarłych będziemy się modlić na różańcu do 30 listopada o godz. 17.30. 
 
Są gazety „Martyria” i „Nasza Służba”. Czytajmy prasę katolicką i wojskową. Proszę zanieść innym, którzy z różnych powodów nie mogą być z nami na wspólnej modlitwie.
 
Odeszły do Pana: śp. Rita-Lidia Bielska i Eugenia Dąbrowska. Wieczny odpoczynek…
 
Modlimy się za naszych żołnierzy o bezpieczną służbę i o dar pokoju dla całego świata przez wstawiennictwo Matki Najświętszej: „Pod Twoją obronę…”.

Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej parafii, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień. Szczęść Boże! 

ks. kan. ppłk Stanisław Denys

proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko