20 października XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wspomnienia liturgiczne

22.10.19 r. Św. Jana Pawła II pap

27.10.19 r. XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne

 • Dziś  ofiary z tacy będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękuję delegacji parafialnej z ks. Tomaszem na czele za udział we mszy św. w Ełku  podczas Światowego Dnia Misyjnego.

 •  

   W następną niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

 •  

   Za tydzień będziemy gościć ks. Michała Jasińskiego misjonarza z Ukrainy.

 •  

   Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny . Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30.

 •  

   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 17.20

 •  

   Są już przy wyjściu z kościoła kartki wypominkowe dwojakiego rodzaju/ do modlitwy różańcowej i na mszę świętą /. Za zmarłych, jak każdego roku, będziemy modlić się na różańcu od 1 do 30 listopada, a msze św. za polecanych w wypominkach będą odprawiane od 1 do 8 listopada. Na jednej jak i drugiej kartce proszę zaznaczyć jeden dzień i dołączyć do wspólnej modlitwy. Od przyszłej niedzieli będą wystawione 2 skrzynki z napisami, do których należy wrzucić kartki,  aby nie doszło do pomyłki. Dlatego także wyraźnie wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku tzn. np. śp. Jan Kowalski.

  Pierwsza oktawa listopada jest szczególnym czasem łaski dla zmarłych, dlatego każdego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami / stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach papieskich/ dla jednej duszy. 

   

Modlimy się za naszych żołnierzy i prosimy Boga o bezpieczną służbę. Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej parafii, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień. Szczęść Boże!

ks. mjr Stanisław Denys

proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko

Zaszufladkowano do kategorii Ogłoszenia parafialne | Możliwość komentowania 20 października XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA została wyłączona