Ogłoszenia parafialne

22.05.2022r. VI NIEDZIELA WIELKANOCY 

Zapowiedzi przedślubne:

Arkadiusz Kazanecki kawaler z par. M. B. z Guadelupe w Budach Barcząckich i Martyna Habyk panna z par. tut. Zapowiedź II

Cyprian Leczycki kawaler i Katarzyna Langner panna oboje z par. tut. Zapowiedź II

Kto zna przeszkody kanoniczne zachodzące między w/w powinien zgłosić do kancelarii parafialnej.

Od 26 do 28 maja będą tzw. Dni Krzyżowe /modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące/.

W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie przez cały miesiąc o g. 18.40.

W dniu 28 maja jest organizowany wyjazd na I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej do Krasnegoboru. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Tomasza.

Ks. Rafał organizuje 3 dniową pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Częstochowy i Gidl w dniach 15.06 do 18.06. zapisy u Ks. Rafała.

W dniu 29 maja parafia św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Św. Lipki. Szczegóły są w gablocie.   

Zapraszam do Służby Liturgicznej przy ołtarzu wszystkich chętnych, którzy chcieliby się bardziej zaangażować w przygotowanie nabożeństw. Spotkania są w sobotę o g. 9.00.

Chcemy utworzyć Dziecięcą Wspólnotę Różańcową. Prosimy rodziców o zaangażowanie się, by razem z dzieckiem modlić się rozważając tajemnice różańcowe.

Trwa Okres Wielkanocny, to szczególny czas dla tych, którzy w tym roku jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie 15 min. przed każdą mszą św.

Na stoliku pod chórem są gazety /Martyria, Nasza Służba/, książki o Miłosierdziu Bożym oraz Cudowne Medaliki z Niepokalanowa, które są już poświęcone. Proszę z nich korzystać, zanieść osobom, które nie mogą przychodzić na wspólne nabożeństwa z powodu choroby. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą i ofiarami. Tym, którzy dokonują wpłat za gazety, biuletyn i na konto parafialne. Wszystkie ofiary, które wpłynęły są wpisywane do Księgi Ofiarodawców w kancelarii. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc. Bóg zapłać!

Odeszli do Pana: śp. Lucyna Gmitrzak i Zygmunt Ostrowski. Wieczny odpoczynek…

Modlimy się za naszych żołnierzy i prosimy Boga dla nich o bezpieczną służbę, którą pełnią na naszej wschodniej granicy. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień. Trwajmy w radości paschalnej. Szczęść Boże!

kan. ppłk Stanisław Denys 

proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko