24.05.20 r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Czesław Bartniczuk kawaler i Sylwia Waszkiewicz panna oboje z par. tut. Zapowiedź II.

Mateusz Chojnacki kawaler z par. tut. i Paulina Przybyszewska panna z par. św. Małgorzaty Antiocheńskiej w Rogiedlach. Zapowiedź I.

Kto zna przeszkody kanoniczne zachodzące pomiędzy w/w winien zgłosić do kancelarii parafialnej.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień będzie Odpust Parafialny ku czci Ducha Św. Pocieszyciela patrona naszej parafii. Mszy św. o g. 12.30 będzie przewodniczył Ks. Prałat Kazimierz Gryboś długoletni proboszcz i budowniczy naszego kościoła.

Nabożeństwo Majowe codziennie o g.18.40.

Trwa Okres Wielkanocny, pamiętajmy o tym, aby w tym czasie przystąpić do spowiedzi św. i przyjąć komunię św. wielkanocną. Spowiadamy codziennie 15 min. przed każdą mszą św.

Z racji ograniczeń dotyczących ilości osób podczas nabożeństw  I Komunia św. i Bierzmowanie w naszej parafii, zostały odwołane. Będziemy informować o nowych terminach, gdy dzieci wrócą do szkoły i wspólnie z rodzicami podejmiemy decyzję. Nie powinniśmy się śpieszyć.

Od dziś powinniśmy przeżywać Renowacje Misji Św., ale niestety też musimy je przełożyć na czas, kiedy zakończy się pandemia.

STARAJMY SIĘ ODWAŻNIEJ PRZYCHODZIĆ DO KOŚCIOŁA, KORZYSTAJMY Z SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH, ALE ZACHOWUJMY SIĘ ROZWAŻNIE, ABY NIKOMU NIE ZASZKODZIĆ. Nośmy maseczki. Zachowujmy bezpieczną odległość.

W naszym kościele, według nowych zarządzeń, podczas mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła 60 OSÓB. Dla tych, którzy się nie zmieszczą w kościele będą włączone głośniki zewnętrzne. Komunię św. możemy przyjąć na język lub na rękę, pamiętając, aby spożyć natychmiast po tym, jak kapłan położy hostię na gołej dłoni/ nie na żadnej chusteczce!!!/. Proszę się nie obawiać, kapłani dezynfekują ręce przed każdą mszą św. Przy wyjściu z kościoła znajdują się pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. Proszę korzystać.

Nie biją dzwony/pół godziny przed mszą św./, które powinny zapraszać wiernych na nabożeństwa. Nie zbieramy ofiar na tacę. Dziękuję osobom, które składają ofiary do puszki przed ołtarzem czy przy wyjściu z kościoła. Dziękuję wiernym, którzy wspomagają naszą parafię przez konto parafialne. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i wsparcie w tym trudnym czasie.

Odeszła do Pana śp. Dalia Skała. Wieczny odpoczynek…

Modlimy się za naszych żołnierzy, wyrażając wdzięczność za pomoc innym, zwłaszcza chorym, prosimy Boga dla nich o bezpieczną służbę w kraju i na misjach. Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej parafii, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień . Szczęść Boże!

Ks. ppłk Stanisław Denys

proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko