Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.10.2021

 

Dziś jest Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dziś ofiary z tacy będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

W następną niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej  w Polsce.

Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o g. 17.30. W niedzielę prowadzi młodzież, w poniedziałek – dzieci, we wtorek – Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, czwartek – Wspólnota Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim, którzy modlą się na różańcu.

Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

Za zmarłych w listopadzie będziemy się modlić na różańcu codziennie od 1.11 do 27.11 / do soboty przed I Niedzielą Adwentu/ oraz będziemy odprawiać msze św. w I oktawie listopada/ od 1.11 do 8.11/. Dlatego na kartkach wypominkowych zaznaczamy JEDNĄ kratkę z wybranym dniem, kiedy chcemy polecać swoich bliskich. Kartki można składać przy ołtarzu.

Czytajmy gazety katolickie/ Martyria, Nasza Służba/. Zanieśmy innym, aby zgłębiali swoją wiarę.

Dezynfekujmy dłonie, nośmy maseczki i zachowujmy bezpieczną odległość. Jesteśmy już po szczepieniu, ale nadal bądźmy ostrożni.  Dziękuję wszystkim za przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Odeszli do Pana śp. Alina Mikołajuk, Maria Garbala i Weronika Goleń. Wieczny odpoczynek…

Modlimy się za naszych żołnierzy i prosimy Boga dla nich o bezpieczną służbę, którą pełnią na naszej wschodniej granicy. Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej parafii, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień. Szczęść Boże! 

                                                                                                                                                                                            

 kan. ppłk Stanisław Denys 

 proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko