Ogłoszenia parafialne

J. E. Biskup Polowy gen. bryg. Józef Guzdek udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św. wiernym wszystkich parafii wojskowych w całej Polsce.

Dziś jest Niedziela Misyjna i ofiary z tacy będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

Dziś także modlimy się za pracowników Służby Zdrowia.

Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Dziś jest liczenie wiernych.

Nabożeństwa październikowe – codziennie g. 17.30.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w październiku – środa 17.15

Caritas Diec. Ełckiej przygotowała kalendarze jako cegiełka na budowę Centrum Senioralnego „ Misericordia” w cenie 15 zł.

Są już przy wyjściu z kościoła kartki wypominkowe dwojakiego rodzaju/ do modlitwy różańcowej i na mszę świętą /.
Za zmarłych, jak każdego roku, będziemy modlić się na różańcu od 1 do 28 listopada, a za polecanych w wypominkach będą odprawiane msze św. od 1 do 8 listopada. Na jednej jak i drugiej kartce proszę zaznaczyć jeden dzień i dołączyć do wspólnej modlitwy. Od przyszłej niedzieli będą wystawione 2 skrzynki z napisami, do których należy wrzucić kartki, aby nie doszło do pomyłki. Dlatego także wyraźnie wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku tzn. np. śp. Jan, Józef, Danuta
Pierwsza oktawa listopada / od 01 do 08 listopada/ jest szczególnym czasem łaski dla zmarłych, dlatego możemy zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami / stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach papieskich/ każdego dnia dla jednej duszy.

2 listopada o g. 18.00 będzie sprawowana msza św. z odczytaniem imion i nazwisk osób, które w ostatnim roku odeszły do Pana. / od 02.11.2019 r. do 01.11.2020 r./

Dezynfekujmy ręce, nośmy maseczki i zachowujmy bezpieczną odległość. Dziękuję wszystkim za przestrzeganie tych zaleceń. Proszę o modlitwę za chorych, szczególnie z naszej parafii.

Odeszli do Pana: śp. Henryk Mazurek i Bogdan Majewski. Wieczny odpoczynek…

Modlimy się za naszych żołnierzy i prosimy Boga dla nich o bezpieczną służbę. Życzymy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej parafii, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – wszelkiej pomyślności i Bożej Opieki na każdy dzień. Szczęść Boże!

ks. ppłk Stanisław Denys
proboszcz i kapelan Garnizonu Giżycko